Get Adobe Flash player

Dopravní hřiště ČB

Prostory Automotoklubu České Budějovice v ulici Karolíny Světlé mimo jiné slouží i k výuce dopravní výchovy. Ta má již po několik let své opodstatněné místo ve školních osnovách na prvních stupních základních škol v celé České republice.

Výuka probíhá zčásti ve škole a následně pak v učebně a na dopravním hřišti automotoklubu. Cílem je naučit děti orientovat se bezpečně v silničním provozu. Výuka je zaměřena především na problematiku bezpečné chůze a jízdě na kole. Lektoři dopravní výchovy seznamují žáky s dopravními předpisy a správnému chování v silničním provozu. Děti si následně na dopravním hřišti prověří nejenom jak jsou na tom s jízdou na kole, ale musí řešit různé dopravní situace, se kterými se mohou setkat právě v silničním provozu. Zkrátka získané zkušenosti si prověří v praxi. Lze tedy konstatovat, že výukou tak postupně získávají důležité řidičské návyky. Silnice je pro každého, má však svá pravidla a ty je potřeba znát, vždyť život a zdraví je to nejcennější, co člověk má, je tedy potřeba již od útlých let děti učit, jak si ho chránit. To si právě v Českých Budějovicích uvědomují a výuku mimo jiné podporuje finančně jak Besip, tak Magistrát města České Budějovice.

Od 1.listopadu 2021 je Dětské dopravní hřiště pro veřejnost uzavřeno.

 

 
Rychlý kontakt

ÚAMK Automotoklub České Budějovice
K. Světlé 2238/2
370 04 České Budějovice

Tel.: 737 234 577
Tel.: 602 367 131

Email: spale@uamk-cr.cz

IČO: 75093651

Aktuální informace

Představujeme Tomáše Dvořáka

Nová naděje motosportu vyrůstá u nás v Jižních Čechách. Tomáš Dvořák, talentovaný mladý závodník na motocyklu nám poskytl rozhovor.

Více informací zde.

 


 

Biketrialová akademie

Dne 16.4.2016 proběhne na autocvičišti Profiautoškoly ukázka biketrialového sportu. Pod vedením Dominika Puffra a Josefa Bigase budeme zakládat biketrialovou akademii.

Více informací zde.


Motocyklová závodní akademie

I letos budeme pokračovat ve spolupráci se Smrž Akademií ve výchově mladých závodníků na motocyklech.

Více informací zde.